חייגו 052-7345222
שחזור מפתחות לרכב

שחזור מפתחות לרכב

שחזור מפתח לרכב- היום זה אפשרי

בעבר הלא רחוק אגב, אם חלילה הייתם מאבדים את המפתח של הרכב, לא הייתה לכם ברירה, אלא לרשום שיק ע"ס אלפי שקלים במקרה הטוב של החלפת כל מנעולי דלתות הרכב, כי לא ניתן היה לפתוח את הרכב וגם לא היו טכנולוגיות מספיק מפותחות לשחזר את הרכב.

היום מראש, טכנולוגיות המוטמעות ברכבים חדשים באות להגן על הרכב מפני גניבה וגם מאפשרות שחזור מפתח במקרה של אובדן.

בכל הרכבים החדשים יש אימובילייזר המותקן עוד בפס הייצור ברכב. זהו שבב קטן , סוג של צ'יפ שמוכנס לתוך הפלסטיק של המפתח (החלק העליון) ואותו מחשב הרכב מזהה כאשר מכניסים אותו למנעול של הרכב (לסוויץ') והזיהוי מתבצע באמצעות אנטנה הנמצאת סביב מתג ההצתה, ורק לאחר הזיהוי מתאפשר להדליק את המנוע.

זהו רק אמצעי בטיחות אחד כדי לא לאפשר לאי אילו פורצים לצאת בשלל רב, אם אין להם מפתח עם צ'יפ שהרכב מזהה, אבל בכל הרכבים החדשים מותקנים "שוללי התנעה" למיניהם ומשביתי מנוע שכול כולם נועדו לעצור ניסיון פריצה ולא לאפשר את הנעת הרכב.

 

לעמוד מול רכב נעול- לא נעים

עד כמה שכל בני האדם מנסים לא לאבד מפתחות, ידן העמוסה של המנעולנים מעידה על כך שהשכחה כפי הנראה, היא נחלת הכלל ואנשים לא מאבדים רק את המפתחות של הבית ומזעיקים פורץ מנעולים באמצע הלילה שיציל אותם ויכניס אותם הביתה, אלא גם מפתחות של רכב, וזה הולך להיות מאוד כואב בכיס, אם כי יחסית לעבר, שחזור של מנעול יכול להגיע לעלות של מאות שקלים, ואילו החלפת כל מנעולי הדלתות כמו שנהגו פעם הייתה מגיעה להוצאה כבדה ומיותרת של אלפי שלקלים. לא רק מעצבן, גם עולה הרבה כסף.

הרבה פעמים בלית ברירה כאשר אדם מאבד את מפתח הרכב שלו, והוא זקוק לרכב אין לו ברירה אלא לשחזר את המפתח וכמה שיותר מהר, ובמקרה של גניבת מפתח אזי בעלי הרכב חייבים להתקין מנעולים חדשים, והנוהל הוא בדיוק אותו נוהל כמו מנעול של בית, אם למישהו יש את המפתח שלך, אתה חשוף לגנבים.

השבב שמציל את בעל הרכב

קיומו של השבב במפתח הרכב נועד בעצם "לדבר" עם המחשב של הרכב כדי להדליק אותו אבל, במקרה של אובדן מפתח והצורך בשחזור מפתח מציל השבב את בעל הרכב, משום שזהו בדיוק החלק שבציוד ייעודי מזהים ובגללו מצליחים גם לשחזר את המפתחות.

שחזור מפתחות נלמד בקורס מיוחד וצריך אישור של משטרת ישראל לעסוק בזה. צריך כמו בכל מקרה של קורס מנעולנים תעודת יושר וכו'. תארו לעצמכם שיתנו לכל דיכפין לשחזר מנעולים של רכבים, הם עלולים חלילה להגיע למקום הלא נכון.

ובכל מקרה כאשר אתם זקוקים לפורץ מנעולים כדאי להתחבר עם מישהו שאתם מכירים ושיש עליו המלצות ברמה של איכות העבודה שלו וגם שהתמחור שלו לא בשמיים. מומלץ בכל מקרה לחפש ברשת מידע על שחזור מפתחות לרכב ולראות מהו טווח העלויות, ככה יהיה לכם הרבה יותר קל להתמקח וגם אולי להרוויח לא רק את הרכב שלכם בחזרה אלא את ההנחה…

חץ למטה
לייעוץ מהיר השאירו פרטים