חייגו 052-7345222
תיקון דלתות

תיקון דלתות

תיקון דלתות מקצועי

עכביש זהו שמה של דלת פלדה מחוסמת עם מנעול צילינדר שלא כל כך כדאי להיתקע מולה בלי מפתח כי אז תצטרכו להזמין כמובן את המנעולן שאתם סומכים עליו שיכניס אתכם הביתה.

בכלל להישאר מול דלת נעולה זו אחת הטראומות הכי גדולות שכל מנעולן נתקל בה. המפתח- המרכיב הכל כך פשוט הזה לכאורה, פותח עולמות שלמים, או נועל אותם ומשאיר אותך בחוץ…

הרבה מאוד שנים עברו מאז שרב בריח פרצה עם דלת הפלדה הראשונה בארץ שהחדירה מושג חדש לבתי ישראל- דלת פלדה. עד אז כמובן היו כל דלתות הכניסה מעץ, עד שמישהו חשב שכנראה פחות קל לחדור לבית כשהדלת מפלדה והוא אכן צדק.

הוא כל כך צדק שגם מלאכתו של המנעולן לא ממש קלה כשהוא צריך לפרוץ דלת מפלדה, ועפ"י כל הסרטים ברשת שמנסים להדריך חובבי מנעולים איך לפרוץ לדלתות פלדה, מסתבר שזה הליך ארוך, מורכב שדרושים לו מלבד ידי זהב גם ציוד מתאים.

ארגז הכלים של המנעולן !

דרך ארוכה עשה ארגז הכלים של המנעולן מאז המברג – שהיה הכלי המרכזי בעבודת פריצת דלתות העץ שלו ועד לציוד שהוא סוחב איתו היום, כדי לפרוץ דלתות פלדה.

פה כבר מדובר במנעול צילינדר מפותח עם פינים וזיזים ויש גם מנגנוני קומבינציה מתוחכמים הבנויים על סיבוב של דיסקיות שפותחים דלתות רק בקוד. ועל כל אלה צריך היום להשתלט המנעולן שכבר הפך, לפי ארגז הכלים שלו למקצוען כי לכל מנעול יד את המכשיר שמתאים לו, ולכל צילינדר יש את המגע והסיבוב שהוא צריך כדי לפתוח סוף סוף את הדלת…

רב בריח כאמור הייתה הראשונה שפרצה לתודעה עם דלתות פלדה ומאז יש לנו גם דלתות פלדה עם שמות הולמים כמו: עכביש, עקרב, רשפים ועוד.

אגב, יש גם הרבה דלתות כניסה מעץ שעשויות מפלדה, אלא שלצורך העיצוב הם עטופות בעץ, אבל המנגנון והעמידות הפנימית שלהן היא מחוסמת לחלוטין.

סוגי צילינדרים של דלתות פלדה !

צילינדר בא לתאר גליל שבאמצעות סיבובו מנעול נפתח ועל העיקרון הזה בנויים כל מנעולי הצילינדר. את הצילינדר שיש לו פינים מחזיק מנגנון הנעילה, וללא המפתח הצילינדר לא יסתובב. מנעול צילינדר הוא המנעול הנפוץ ביותר בעולם במגוון עצום וברמות בטיחות שונות הקשורות למנגנון המפעיל את הצילינדר.

הצילינדר עובד על פינים והמפתח שיש לו זיזים ובליטות מזיז את הפינים בעיקרון שפותח אותם. יש גם מנגנון קומבינציה שבנוי כאמור על סיבוב של דיסקיות עם מספרים או אותיות שנפתח רק עם קוד מותאם. במנגנון מחורץ של צילינדר יש בליטות שדורשות כמובן את המפתח עם השקעים המותאמים אליהם וכך, יפתחה המנעול.

מנעולן של דלתות פלדה !

ברוב הדלתות היום בארץ של דירות ובתים פרטיים יש דלתות פלדה, או דלתות פלדה במעטפת עץ, ובעיה כל שהיא הדורשת פריצה אל הדירה ושחרור המנעול מחייבת הזמנת פורץ מנעולים מיומן שמכיר את סוגי מנגנוני היעילה ויכול לפתור את הבעיה בזמן ובמחיר סביר.

לעיתים מחוברת דלת הפלדה גם למעגל סגור של מצלמות ומערכת אזעקה, וכל מנעולן בחולון שלמד בקורס מקצועי יודע גם כיצד לתפעל לפי הצורך את כל המערכות הללו.

חץ למטה
לייעוץ מהיר השאירו פרטים