חייגו 052-7345222
מנעולים חשמליים

מנעולים חשמליים

מנעול חשמלי מופעל ע"י זרם חשמלי שממגנט שני חלקים, אחד על המשקוף ואחד על הדלת, וגורם להם להתאחד לשם אבטחה כבדה ונעילה הרמטית.

מנעולים חשמליים  מותקנים בדרך כלל במשרדים ובתי עסק, כדי לשלוט על היוצאים והנכנסים. (אפשר לראות דלתות עם מנעולים חשמליים בהרבה קליניקות של רופאים). מנעול חשמלי עובד עם לעיתים עם ידית שנמצאת בחלק הפנימי של הדלת ומאפשרת שליטה על יציאה וכניסה או באמצעות כפתור.

יש סוגים שונים של מנעולים חשמליים וההבדל בין אחד לשני הוא בגודל המנעול. ישנם סוגים שמתאימים לדתות מסוימות. לדלתות מתכת, עץ, זכוכית ועוד ויש כל מיני רמות של מתח חשמלי לכל מיני סוגי מנעולים ודלתות בהתאם לדרישה ולצורך. רוב המנעולים החשמליים עובדים על 12 וולט.

 

מנעולים חשמליים מסוג מאג לוק

מנעולים חשמליים מסוג מאג לוק למשל הינם מנעולים שחייבים לפתוח אותם כדי לצאת או להיכנס בדלת, והם טובים וחסינים מאוד לפתחי ויציאות חירום, אם כי עמידותם וחוזקם אינם עולים בקנה אחד עם דרישות סטנדרט הבטיחות האמריקאי למשל שרואה ביציאה כניסה מהירה מפתחי חירום, תנאי ראשון להתקנת מנעולי בטיחות בדלתות של כניסות ויציאות כאלה.

חיסרון נוסף במנעולים אלה הוא במקרה של קצר חשמלי שמאפשר את פתיחתם, ושהופך אותם לבלתי מתאימים לנהלי הבטיחות, בעיקר לדלתות חסינות אש שבזמן שריפה צריכות להישאר נעולות הרמטית ולמנוע מעבר של עשן או אש.

 

מנעולים חשמליים שונים !

מנעולים חשמליים כוללים סוגים כמו מנעול לידית בהלה, המותקן על דלת מילוט ומאפשר דחיפת הדלת ויציאה החוצה. מנעול מוגן ממים המתאים להתקנה על מבנים בחוץ בשטח פתוח החשופים למים, אבק וכו'. מנעול שיש לו אורך לחיצה ארוך עד לסגירתה של הדלת ומאפשר כניסה חלקה של אנשים וננעל אוטומטית רק כאשר נועלים את הדלת. מנעול נוסף הוא מנעול עם אינדיקציה שמתריע על מצב הדלת- פתוחה או סגורה ונפתח רק בזרם חשמלי. ויש גם מנעול חשמלי כבד מאוד המתאים לדלתות כבדות במקלן ופותח את הדלת רק כאשר הוא מקבל מתח חשמלי.

 

הנוחיות של מנעולים חשמליים !

הנוחיות של שימוש במנעולים חשמליים, נובעת מכך שהזרם החשמלי פותח ונועל את הדלת ואין צורך לקום ולעשות את זה. מפתח של מנגנון נעילה חשמלי הוא מותאם או בעל קוד ובמקרים רבים פותחים את הדלת באמצעות האינטרקום, שמאפשר יצירת קשר של שמע עם האדם מעבר לדלת, אישור כניסתו ורק אז הפעלת הדרך לצורך הכניסה שלו.  אחרי כניסתו נסגרת הדלת אוטומטית.

ניתן לומר כי מנעולים חשמליים מותקנים גם על תריסים בבית והם מפעילים אותם להגפה או לפתיחה ומתבצעים באמצעות מנגנון של מתג.

בכל מקרה של קלקול או בעיה במנעול חשמלי יש להזמין פורץ. מנעולים מיומן שיש לו ניסיון בעבודה עם סוגים של מנעולים חשמליים ושיוכל לפתור לכם את הבעיה במינימום זמן וביעילות גדולה.

חץ למטה
לייעוץ מהיר השאירו פרטים