חייגו 052-7345222
מנעולן בראשון לציון

מנעולן בראשון לציון

שירות מנעולנים בראשון לציון

שירות מהיר ואמין בטלפון 0527345222 (לא בשבת) אבינועם

אבינועם מנעולים – שירותי פריצת ותיקון מנעולים בראשון לציון

שירותי פריצת מנעולים באישור משטרת ישראל

 

תחזוקת מנעולים – מדוע זה חשוב, כללים חשובים והמלצות למניעת תקלות

מחפשים מנעולן בראשון לציון? יכול להיות שמנעול הדלת שלכם נתקע, המפתח אינו מצליח לסובב את המנעול או שנתקעתם מחוץ לבית והנסיונות לפרוץ את הדלת הסתבכו ועלו לכם במנעול שבור. בכל אחד מהמקרים הללו, יש סבירות גבוהה שישנה תקלה במנעול הדלת או שאופן השימוש במנעול גרם לבלאי ולנזק. מה עושים? במקרה שהתקלה כבר כאן – מזמינים מנעולן. במקרים אחרים – מתחזקים נכונה מנעולים כדבר שבשגרה – הן בבתים פרטיים והן בבתי עסק.

תחזוקת מנעולים לשם מניעה – הקדמה קצרה

מים רבים זרמו בנהרות העולם מאז הומצא המנעול לפני כמה אלפי שנים ועד למגוון הסוגים של המנעולים הקיימים בימינו. המנעולים הראשונים שנתגלו היו עשויים עץ והמנגנון המקורי משמש באופן דומה עד היום. המנעול הנפוץ ביותר בתקופתנו, כך נראה, הוא מנעול מכני שבו צילינדר. כיום ישנם פרט למנעולים המכניים גם מנעולים חדישים שפועלים באמצעים שונים, ובהם מנעולים דיגיטליים וביומטריים. מנעולי הצילינדר הנפוצים, וכן מנעולי התלייה והצירופים עשויים בדרך כלל מתכת יצוקה וחזקה. ובכל זאת, מפעם לפעם מנעולים מתבלים, נתקעים, נחלדים, נשברים או מתקלקלים. במקרים שכאלו, מומלץ להזמין מנעולן מוסמך, שיטפל במנעול התקול, יתקן או יחליף אותו. רגע לפני שמגיעים לצורך בהזמנת מנעולן, אנו ממליצים לנקוט בצעדי מניעה, ולשמור על המנעולים בעזרת סדרת פעולות פשוטות. במאמר שלפניכם ניתן כמה טיפים והנחיות שיסייעו בתחזוקה נכונה של מנעולים.

מנעולן בראשון

כללי "עשה ואל תעשה" לשם תחזוקה של מנעולים

מנעולי צילינדר מכילים מנגנון רגיש ובו חלקים קטנטנים המותאמים למפתח ייחודי. כל מנעולן בראשל"צ או בכל יישוב אחר בארץ יוכל לספק לכם הנחיות לשימוש נכון ולתחזוקה שוטפת של מנעולי הדלתות בעת ההחלפה, הטיפול או ההתקנה. מהם כללי הזהב לתחזוקת מנעולים?

  • הרבה מנעולים תקולים נפגעו בעת נסיונות פריצה בידי פורצים לא מקצועיים. פריצת מנעול בידי אדם בלתי מיומן עשויה לגרום לנזק משמעותי במנגנון הנעילה. על כן, כאשר יש צורך לפרוץ את דלת הבית, הרכב או העסק – הזמינו מנעולן מקצועי, ואל תסתבכו בנסיונות שווא מזיקים.
  • כאשר יש צורך בפריצת דלת, גם עבודתו של מנעולן מקצועי עשוייה לפגוע במנעול. במקרה כזה, יתכן שכבר היה נזק כלשהו במנגנון המנעול, בשל התבלות או סיבה אחרת. על כן, מנעולנים מוסמכים מגיעים עם מנעולים חדשים שאותם ניתן להתקין באופן מקצועי ובטוח.
  • המנעול מתחיל "לזייף"? מסתובב פחות בקלות, חורק או שהמפתח מתקשה להסתובב? אנשים רבים נוהגים לשמן את המנעול במצב כזה, כלומר לשפוך או להשפריץ שמן על המפתח וחור המנעול. ההמלצה שלנו – הימנעו משימון המנעול באופן עצמאי, והשאירו את המלאכה למנעולן מקצועי. מדוע? כי שימון מנעולים צריך להיעשות באמצעות שמן מתאים, במידה ובצורה נקייה. שימוש בשמן בלתי מתאים עשוי לגרום לנזק, לעטוף את הצילינדר במעטה צמיגי, ולצבור לכלוך וגרגרי חול ואבק. שימון בדרך כלל אינו פותר את כל הבעיה, ועשוי להיות פתרון זמני אך לא מספק. ובנוסף – לא כל מנעול זקוק לשימון, ואיש מקצוע יכול לאבחן את הבעיה ולתת את המענה הנכון.
  • המנעול תקוע ואתם רצים לארגז כלי העבודה להוציא מברג, פטיש או אולר? רגע! המנעול מורכב מחלקים קטנים ועדינים, והפעלת כוח רב באמצעות כלי עבודה לא מתאימים עשויה לגרום לשבירה של חלקי המנעול ולנזק כבד. גם אם רכשתם צילינדר חלופי ואתם בדרך להחליף ולתקן צילינדר תקול – שקלו להיעזר בבעל מקצוע, על מנת שהדלת והמנעול יעבדו היטב.
  • דלת שאינה מאוזנת (אינה יושבת היטב על הצירים, נוטה על צידה וכן הלאה) עשויה לגרום למפתח להיתקע או להישבר בחור המנעול. על כן, כדאי אחת לתקופה לוודא שדלתות הבית מאוזנות ושאין פגיעה בצירים, במיוחד בבתים ישנים.
  • אז מתי להזמין? כאשר המפתח אינו מסתובב בקלות בחור המנעול, כאשר אתם חשים שהמנעול אינו תקין, נתקע בקלות, דורש הפעלת כוח רב לשם הפתיחה וכדומה. כמו כן, מומלץ להזמין מנעולן בחולון לבדיקה, תחזוקה ובמקרה הצורך גם החלפת מנעולים בדירה חדשה שאליה אתם עוברים.

ומה עוד גורם לפגיעה במנעולים?

יש עוד כמה דברים שקשורים בשימוש לא נכון, ועשויים לגרום לפגיעה במנעול, וביניהם:

  • הכנסת מפתח לא מתאים בכוח.
  • התעקשות לסובב מפתח במנעול תקול (עלול לעלות לכם במפתח שבור או בהחמרת הבעיה).
  • החדרת חפצים חדים לחור המנעול (מברג למשל…).
  • מפתח משוכפל באיכות ירודה (מרגישים זאת בדרך כלל בכך שהמפתח אינו פותח את הדלת באופן חלק, ואז כדאי לחזור ולשכפל אצל מנעולן מקצועי).

אצלנו באבינועם מנעולנים תוכלו ליהנות מכל השירותים הקשורים בפריצת דלתות ומנעולים, תיקונים, החלפות, שכפול מנעולים, מיגון ואבטחת הבית או העסק ותחזוקת מנעולים שוטפת. חברתנו עובדת בפריסה רחבה בערים רבות בארץ, כך שאם נזקקתם לשירותי מנעולן בחולון, ובהמשך עברתם דירה לעיר אחרת באזור המרכז, תוכלו להוסיף ולהיעזר בשירות המקצועי שלנו.

שירות מהיר ואמין בטלפון 0527345222 אבינועם מנעולים

חץ למטה
לייעוץ מהיר השאירו פרטים